Najlepsi i najsystematyczniej trenujący zawodnicy uczestniczą co roku w zgrupowaniach sportowych.

Zimą obozy trwają zazwyczaj 14 dni i odbywają się w terminie ferii szkolnych. Miejscem zgrupowania jest Nowy Targ, Ośrodek Sportowy „Gorce” przy Alei Tysiąclecia.

Latem zgrupowania mają miejsce na Mazurach. Od 2012 roku miejscem zgrupowań jest OW „Dolomity” nad jez. Brajnickim – 14 km na zachód od Szczytna. Obóz trwa zazwyczaj od 15 do 20 dni: ostatni tydzień czerwca i dwa pierwsze tygodnie lipca.

Zajęcia obozowe są bardzo urozmaicone. Trening łuczniczy – to nie tylko strzelanie z łuku. Zimą chodzimy po górach. Głównie po Gorcach, u stóp których leży Nowy Targ. Wybieramy się również na wycieczki w Pieniny i Tatry. Starsi zawodnicy mogą jeździć na nartach. Zazwyczaj chodzimy do kina, a jeśli pogoda na to pozwala, urządzany jest kulig.

Latem w czasie wolnym od strzelania pływamy, wylegujemy się nad wodą, gramy w gry zespołowe. Organizowane są spływy kajakowe mazurskimi rzekami, zazwyczaj Krutynią. Przynajmniej raz na trzy dni wybieramy się na wycieczkę rowerową po okolicznych lasach i polach.