Sekcję łuczniczą powołano do życia w roku 1968, dwa lata po oddaniu do dyspozycji RKS „Drukarz” obiektów sportowych przy Parku Skaryszewskim. Zawodnicy nowo powstałej sekcji szybko zaczęli odnosić sukcesy w okręgowych rozgrywkach ligowych, a do grona zawodników „Drukarza” dołączyła niemal od początku istnienia Sekcji Łuczniczej pani Irena Szydłowska, wówczas już rekordzistka świata, kilkukrotna medalistka mistrzostw świata, dwukrotna Mistrzyni Polski. Wcześniej trenowała w RKS „Marymont”, a do 1963 roku w TS „Syrena”. Dzięki charyzmie pani Ireny „Drukarz” od 1971 roku startował już na stałe w I lidze. Ustanowienie przez panią Irenę w 1971 r. niezwykle wysokiego rekordu świata (1229 pkt) postawiło ją w roli murowanej faworytki do pierwszego w historii olimpijskiego złotego medalu kobiet. Odniesiona kontuzja dłoni nie pozwoliła jednak w pełni przygotować się do IO w Monachium, ale konsekwentny upór w dążeniu do celu zaowocował zdobyciem Wicemistrzostwa olimpijskiego w 1972 roku.

Sukcesy Ireny Szydłowskiej przyciągały do „Drukarza” licznych zawodników. W latach 70. XX wieku. Szybko do pani Ireny dołączyła Grażyna Krauzowicz trenująca od 1968 roku, rekordzistka świata w strzelaniu na dystansie 30 m, wielokrotna medalistka MP. Sukcesy na arenie międzynarodowej odnosił Michał Szymczak, a medale Mistrzostw Polski zdobywali również: Roman Pękalski, Marek Mączyński i Piotr Płażewski, obecnie trener Sekcji. W 1976 roku Irena Szydłowska ponownie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich.

W szczytowym momencie popularności łucznictwa w Warszawie, na przełomie lat 70. i 80. sama grupa drużyny pierwszoligowej liczyła ponad osiemdziesięcioro zawodników.

Lata 80. nie były tak udane dla zawodników Sekcji. Dopiero na przełomie lat 80. i 90. „Drukarz” powrócił do ścisłej czołówki krajowej. Medale Mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich zdobyli Agnieszka Białousz, Robert Ławecki i Adam Sado, szósty junior świata w 1994 roku. Agnieszka Białousz znajdowała się w wąskiej grupie zawodniczek przygotowywanych do startu na IO w Barcelonie.

W pierwszej połowie lat 90. sztandarową zawodniczką Sekcji była Marta Prus, Mistrzyni Polski z roku 1993, indywidualna i zespołowa (wraz z Agnieszką Białousz i Moniką Starostą), kilkukrotna Wicemistrzyni Polski, zdobywczyni jednej z trzech kwalifikacji olimpijskich dla Polski na IO w Atlancie.

Następne lata upłynęły pod znakiem sukcesów Iwony Marcinkiewicz. Wymienić należy przede wszystkim brązowy medal olimpijski (Atlanta, 1996 r.), pięć medali ME (w tym złoto indywidualne, 2004 r.), dwa rekordy Europy, dwa indywidualne i cztery zespołowe Mistrzostwa Polski, kilkadziesiąt medali MP, wielokrotne reprezentowanie Polski na arenach międzynarodowych, w tym na IO w Atenach (2004 r.) i Pekinie (2008 r.). Karierę zawodniczą Iwona Marcinkiewicz zakończyła w 2010 r.

Medale MP w swoich kategoriach wiekowych zdobywali w tym czasie również: Sebastian Kutrowski (MPJ 1997 – złoto, MPM 1998 – złoto, jeden z najlepszych zawodników w Polsce pod koniec lat 90.), Martyna Szeluga (MPJ 1997 – złoto), Małgorzata Górzyńska (Mistrzyni Europy Kadetek, wielokrotna medalistka MP w różnych kategoriach wiekowych), Gaweł Kucowski (MPM 1999 – brąz), Karol Orzechowski (Mistrz Europy Kadetów, medalista MPJ i MPM), a w zespole: Andrzej Płażewski, Lech Jankowski, Karolina Fagasińska, Aneta Górzyńska, Piotr Matuszczak.

W roku 2000 Małgorzata Górzyńska, Katarzyna Płażewska i Martyna Szeluga wywalczyły Zespołowe Mistrzostwo Polski. Po tytuł ten „Drukarz” sięgnął jeszcze czterokrotnie, na dodatek w imprezach rozgrywanych z rzędu: w 2006 roku na hali i na torach otwartych (I. Marcinkiewicz, Jagoda Płażewska i K. Płażewska), w 2007 r. na hali i na torach otwartych (I. Marcinkiewicz, Joanna Panyło, J. Płażewska i K. Płażewska).

W ostatnich latach największe sukcesy, oprócz Iwony Marcinkiewicz, odnosili: Maciej Huszcz (wielokrotny medalista MPJ i MPM, Akademicki II Wicemistrz Świata), Jagoda Płażewska (wielokrotna medalistka MPJ i MPM) i Maurycy Świeczak (Wicemistrz Polski Juniorów w 2010 r.).

Od dwóch lat bardzo mocno rozwija się grupa najmłodszych zawodników. Już dziś odnoszą sukcesy w zawodach okręgowych, dając nadzieję na kontynuowanie sukcesów Sekcji w następnych latach.