W Dobrczu odbyły się XXXIX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz LXII Mistrzostwa Polski Juniorów. Karol Bartoszek wywalczył brązowy medal MPJ!

W piątkowych kwalifikacjach Karol wystrzelał trzecią lokatę (613 pkt). Paweł (503 pkt) zajmował miejsce 29., a Oliwia (448 pkt) – 44.

Oliwia zakończyła strzelania w fazie 1/24 finału. Paweł awansował do 1/16, podobnie jak Karol (z automatu, jako trzeci zawodnik kwalifikacji).

Nasz zespół mieszany (Oliwia i Karol) pewnie pokonał w 1/12 finału KS Stella Kielce II 6:0, by w 1/8 ulec 0:6 zwycięzcom rundy kwalifikacyjnej LKS Łucznik Żywiec I.

W sobotnich strzelaniach indywidualnych Paweł w 1/16 finału uległ Igorowi Pepelowi (SUKS Jedynka Kórnik), który później zapewnił sobie medal imprezy. Karol po kolejnych zwycięstwach  (1/16: Mikołaj Pieniążek, LUKS Łucznik Żywiec; 1/8: Kamil Kądzielawa, MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowską; 1/4: Stanisław Sypion, MLKS Czarna Strzała Bytom) dotarł do półfinału i zapewnił sobie medal Mistrzostw.

W niedzielę pogoda spłatała figla. Przechodzący front atmosferyczny zniszczył infrastrukturę zawodów, a gwałtowne ochłodzenie połączone z rzęsistym deszczem i huraganowym wiatrem uniemożliwiało strzelanie. Po kilkugodzinnej przerwie zawody wznowiono w mocno zmienionej formule. Karol uległ w półfinale Karolowi Rokicie (KS Stella Kielce), późniejszemu zdobywcy tytułu mistrzowskiego.