Na 14 maja prezydent m.st. Warszawy zapowiedział otwarcie otwartych ośrodków sportowych. Decyzja ta dotyczy również obiektów naszego klubu. W związku z tym już 14 maja (czwartek) wznawiamy treningi. Początkowo (czwartek i piątek) zajęcia odbywać się będą jedynie w godzinach 16.00-18.00, a w sobotę i niedzielę od 10.00 do 12.00.

Jak podaje oficjalna strona Urzędu m.st. Warszawy:

Od 14 maja zostaną otwarte ośrodki sportowe, których działalność dopuszczają rządowe wytyczne, a więc obiekty, funkcjonujące na otwartej przestrzeni - boiska piłkarskie, warszawskie Orliki i Syrenki (wielofunkcyjne obiekty sportowo-rekreacyjne), korty tenisowe, bieżnie oraz infrastruktura przyszkolna. Wciąż pozostaną zamknięte pływalnie czy hale sportowe.

– 4 maja wystąpiłem do Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) o szczegółowe wytyczne sanitarne dla otwarcia obiektów sportowych. 6 maja otrzymałem część wytycznych z wnioskiem, abyśmy sami - jako samorząd -  je uzupełnili. Tak zrobiliśmy – wyjaśnia Rafał Trzaskowski i dodaje: – Powstały szczegółowe wytyczne, uwzględniające specyfikę dyscyplin i obiektów. Do ich przygotowania zaprosiliśmy warszawskie kluby sportowe. Projekt wytycznych został przesłany do GIS. Wskazaliśmy termin na ich zatwierdzenie - do 13 maja. Otwarcie obiektów sportowych nastąpi za dwa dni, czyli w czwartek. 

Instrukcje dotyczą m.in. zorganizowania przez zarządców obiektów strefy przemieszczania się, aby uczestnicy i trenerzy rozpoczynający i kończący swoje aktywności fizyczne nie mieli ze sobą kontaktu lub kontakt ten był możliwie najbardziej ograniczony; ustalenia limitów osób, korzystających z kortu tenisowego, gdzie w tym samym czasie może przebywać nie więcej niż czterech uczestników i jeden trener, natomiast na bieżni lekkoatletycznej będzie obowiązywał  jeden tor odstępu między uczestnikami. 

źródło: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/etapy-otwarcia-miejskich-plac-wek-w-czasie-epidemii